Jdi na obsah Jdi na menu
 


Esztergom

27. 3. 2010

V neděli 14.3 se konal v maďarském Esztergomu velký mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském. Tohoto turnaje se zúčastnilo 270 závodníků z devíti evropských zemí.
    Na tomto turnaji reprezentoval Českou republiku Matouš Morbitzer ve váhové kategorii do 63 kg kadetů, v níž měl 24 soupeřů. Matouš si vedl velmi dobře. V prvním utkání porazil maďarského soupeře, v druhém utkání zvítězil nad slovenským reprezentantem. Jeho dalším těžkým soupeřem byl reprezentant Srbska, který v loňském roce vybojoval páté místo na ME, i tohoto soupeře Matouš porazil. Dále bojoval s reprezentantem Rakouska, se kterým po těžkém boji ve třetím kole těsně prohrál. Tím se probojoval do semifinále, kde se utkal s maďarským zápasníkem o třetí místo. V tomto utkání soupeře porazil v prvním kole na lopatky a zajistil si tak pěkné třetí místo. Tento turnaj byl dalším úspěšným krůčkem, který Matouše přiblížil k ME.
    Dále se tohoto turnaje zúčastnili za Krnov Daniel Indruch v kadetech a Stanislav Berkovec v žákovské kategorii, kteří jeli sbírat zkušenosti a svými výkony v těžké mezinárodní konkurenci velmi překvapili a potěšili svého trenéra. Oba borci skončili na pátém místě, což je k jejich věku velmi pěkné umístění.