Jdi na obsah Jdi na menu
 


IV. ročník VC Krnova

9. 5. 2011

V sobotu 7. 5  proběhl, ve sportovní hale TJ Lokomotivy Krnov, IV. ročník Velké Ceny Krnova. Tohoto zápasnického klání se zúčastnilo 13 oddílů z nichž byly 4 zahraniční ( Polské oddíly – MKZ Unia Raciborz, Kedzierzin Kozle; Slovensko zastupovaly oddíly z Trenčína a Gabčíkova). Na krnovských žíněnkách se sešlo celkem 80 závodníků v kategoriích mladších žáků, žáků a kadetů. I přesto, že zhruba polovina závodníků byla zahraničních, krnovský oddíl v celkovém hodnocení družstev skončil na pěkném 2. místě za MKZ Unia Raciborz a před oddílem Kedzierzin Kozle.
V kategorii mladších žáků zápasil v váhové kategorii do 37 kg Tomáš Zámarský, který skončil na 4. místě, ve váhové kategorii do 44 kg vybojoval po dramatických bojích 2. místo Tomáš Fabian. První místo zaslouženě vybojoval ve váze do 48 kg Ondřej Hilgert, v té samé váze na 4. místě skončil Jiří Dedek. Ve váhové kategorii do 52 kg vybojoval 2. místo Marek Pokuta. S přehledem a bez jediného zaváhání se na 1. místě umístil Ondřej Dadák ve váhové kategorii do 57 kg.
V kategorii žáků zápasil Stanislav Berkovec , který patří k nejlepším z našeho oddílu, čemuž dlouhodobě odpovídají jeho výsledky a ani na těchto závodech nedal svým soupeřům nejmenší šanci a zvítězil ve váhové kategorii do 66 kg.  V kategorii kadetů zazápasil a předvedl pěkné souboje včetně divácky
atraktivních chvatů Daniel Indruch, který vybojoval příčku nejvyšší, ve váhové kategorii do 74 kg. Ve váhové kategorii do 120 kg zápasil za krnovský oddíl. David Michna, který vybojoval 2. místo.
Tento turnaj byl velice vydařený, ke spokojenosti, jak domácích tak zahraničních závodníků. Touto cestou bych zároveň rád poděkoval hejtmanovi Moravskoslezského kraje, který podpořil tento turnaj. Dále bych rád poděkoval Stanislavu Berkovcovi, kterému se podařilo zajistit věcné ceny ( od sponzorů ), které byly předány prvním třem nejlepším závodníkům v každé váhové a věkové kategorii.