Jdi na obsah Jdi na menu
 


Granprix Chomutova

15. 5. 2012

Minulou sobotu se Krnovští zápasníci zúčastnili dalšího ligového kola starších žáků na Granprix Chomutova. Ani na kvalitně obsazeném turnaji v Chomutově se krnovští zápasníci neztratili. Turnaje se zúčastnili celky z Lotyšska, Německa, Slovenska, Polska, Švýcarska a Maďarska.
Naši zápasníci se zúčastnili tohoto turnaje po týdenním přípravném soustředění talentované mládeže - nejlepších českých zápasníků. V žákovských kategoriích se až do finálových soubojů probojovali Roman Chalupa (80 kg) a Stanislav Berkovec (72 kg), kde po vyrovnaných a napínavých soubojích prohráli ve třech periodách a získali krásná 2. místa. Další medaili získal Ondřej Dadák (72 kg), který prohrál v bojích o postup do finále a vybojoval 3. místo. Těsně pod medailovými příčkami na 4. místě skončili Ondřej Hilgert (59kg) a Jan Březina (42 kg).
V juniorské kategorii se zúčastnili turnaje dva krnovští borci, Matouš Morbitzer a David Michna. Matouš startoval ve vyšší váhové kategorii než je pro něj zvykem a to ve váze do 74kg v níž zápasilo dalších 20 borců. Povedlo se mu probojovat až do finále, kde po tvrdém utkání zvítězil nad Lotyšským reprezentantem a získal tak i ocenění Nejtechničtější zápasník turnaje. David startoval ve váze do 120 kg, a také se mu podařilo probojovat do finálových soubojů, kde narazil na Německého zápasníka s nímž si však snadno poradil a zvítězil tak v nejtěžší kategorii turnaje.
Granprix Chomutova byla také třetím kolem žákovské ligy družstev a krnovští
zápasníci jsou v celkovém hodnocení stále na druhém místě. Do konce roku zbývají
ještě dvě ligová kola ve kterých se krnovští zápasníci pokusí získat žákovský
titul mistrů ČR družstev.

 

 

chomutiv.jpg