Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR Havlíčkův Brod

12. 2. 2012

Tuto sobotu se v Havlíčkově Brodu konalo mistrovství České republiky žáků a juniorů v zápase řeckořímském. Sjelo se zde z celé republiky na 140 závodníků, kteří bojovali o mistrovský titul. Tvrdou přípravu na toto mistrovství zahájili krnovští zápasníci už v listopadu a trénovali i mezi vánočními svátky. Tuto dřinu zúročili na tomto mistrovství, o čemž svědčí dosažené výsledky.
    Mistrovský titul v žákovské kategorii vybojovali, ve váze do 53 kg Ondřej Hilgert, který všechny své utkáni ukončil v prvním kole lopatkovým vítězstvím. Ve váhové kategorii do 66 kg Ondřej Dadák, který zápasil velmi dobře takticky a nenašel přemožitele. Stanislav Berkovec zápasil naprosto suverénně a s přehledem vybojoval mistrovský titul ve váze do 73 kg.
     V kategorii juniorů i letos obhájil loňský titul mistra republiky člen družstva reprezentace ČR Matouš Morbitzer. Zápasil ve váhové kategorii do 66 kg a na mistrovství neztratil ani jeden bod a s přehledem vybojoval titul. Matouš nyní bude s reprezentací ČR absolvovat několik přípravných turnajů, po kterých ho čeká mistrovství Evropy v Chorvatsku.
      V kategorii žáků ve váze do 80 kg bojoval o titul mistra ČR Roman Chalupa, který ve třetím kole po velmi těžkém a vyrovnaném boji prohrál a skončil na pěkném druhém místě.
       Další druhé místo vybojoval a svým výkonem mile překvapil junior David Michna, který zápasil nejtěžší váhu mistrovství do 120 kg.
       Bronzovou medaili vybojovali Daniel Indruch v juniorské kategorii do 84 kg a Tomáš Fabián v žákovské do 47 kg. Oba měli čtrnáct soupeřů a zápasili velice dobře, oba prohráli jen jedno velmi vyrovnané utkání.
    Na pátém místě se umístil Radim Sedláček ve váhové kategorii do 59 kg, kterému se tentokráte příliš nedařilo.
    V hodnocení družstev se krnovský zápasnický oddíl umístil na druhém místě.

 

Náhledy fotografií ze složky MČR Havlíčkův Brod