Jdi na obsah Jdi na menu
 


Meziboří

17. 10. 2012

Krnovští zápasníci druzí v lize žáků

 

 

            Tuto sobotu se konalo poslední kolo ligy žáků v Meziboří. Tohoto turnaje se zúčastnilo 205 zápasníků a zápasnic z ČR a Německa. Krnovští zápasníci měli poslední šanci vybojovat mistrovský titul v kategorii družstev a změnit tak dosavadní pořadí. Bohužel ani tentokrát nenastoupili v plné sestavě. Chyběl Ondřej Dadák, který onemocněl a v předchozích kolech vždy pro své družstvo vybojoval příčky nejvyšší a zajistil tím cenné body. I přes jeho nepřítomnost se jeho oddílovým kolegům podařilo v tomto kole vybojovat více bodů než vedoucímu týmu ligy TJ Sokol Čechovice. V konečném hodnocení družstev  a po součtu bodů ze všech kol to nestačilo a krnovský oddíl skončil na druhém místě za TJ Sokol Čechovice a před oddílem z Chomutova (3. místo) a ostatními oddíly z celé republiky.

            Ligové družstvo krnovských  zápasníků reprezentovali :

Březina Jan ve váze do 47 kg vybojoval stříbro, Tomáš Fabián ve váze do 53 kg vybojoval naprosto suverénně první místo, ve váze do 59 kg bojoval Ondřej Hilgert a také vybojoval po čtyřech vítězstvích první místo, ve váhové kategorii do 66 kg bojovali Sedláček Radim, který vybojoval čtvrté místo a Tomáš Nepožitek místo šesté, Stanislav Berkovec se umístil suverénně na místě prvním ve váze do 69 kg, Chalupa Roman ve váze do 80 kg předvedl v každém ze svých čtyř vítězných utkání přehlídku chvatů a skvělý výkonnostní růst.

            V kategorii starších přípravek bojovali ve váze do 43 kg Šifalda Radek (sedmé místo) a Michna Radek (deváté místo) a  Zámarský Tomáš  vybojoval místo třetí. Z váhové kategorie do 60 kg si domů dovezl zlatou medaili Marek Pokuta, který své soupeře doslova převálcoval.

Finálový duel ve váze do 67 kg patřil krnovským zápasníkům, vyhrál Jiří Dedek a odvezl si domů zlato zatímco Adam Worek se vracel domů se stříbrem. 

            Turnaje se zúčastnili i krnovští nejmenší a vedli si naprosto skvěle, zlato získal Zámarský Lukáš ve váze do 18 kg, Adam Vlach po třech vítězstvích a jedné porážce skončil na druhém místě, úplně stejně si počínal jeho oddílový kolega Šimon Škurek ve váze do 29 kg s tím rozdílem, že tři vítězství a jedna porážka ho v koncovém hodnocení dostala na místo třetí. Matyáš Gerža vybojoval bronzovou medaili po třech vítězstvích a jedné porážce ve váze do 31 kg. Ve váze do 52 kg vybojoval zlato Worek Ondřej.