Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raciborz- Polsko

20. 9. 2012

Zápasníci bojovali na turnaji v Raciborzi a domů si přivezli 18 medailí

 Tuto neděli se konal mezinárodní turnaj pro kategorie kadetů, žáků a přípravek v zápase ř.ř. v polské Raciborzi. Tohoto turnaje se zúčastnilo i devatenáct krnovských zápasníků a dvě mladé zápasnice.

            Ostřílení závodníci Roman Chalupa, Ondřej Dadák, Stanislav Berkovec, Ondřej Hilgert  a Tomáš Nepožitek přestože jsou stále žáci, vyzkoušeli si na tomto turnaji bojovat v kategorii kadetů a získali si respekt polských soupeřů.

            Roman Chalupa zápasil ve váhové kategorii do 85 kg a vybojoval druhé místo, Ondřej Dadák zápasil ve váze do 76 kg a také skončil druhý, Stanislav Berkovec si ve váhové kategorii do 69 kg počínal naprosto suveréne a vybojoval místo první, ve váhové kategorii do 63 kg bojovali Tomáš Nepožitek – 4 místo a Ondřej Hilgert – 5 místo. V této hmotností kategorii bojoval za krnovský oddíl i Leoš Drmola, který je reprezentantem Slovenska a vybojoval místo první. Leoš je synem krnovského odchovance Leoše Drmoly, který v současné době žije na Slovensku a je reprezentačním trenérem SVK v kategorii kadetů. Turnaje se zúčastnili po krátkém společném soustředění s krnovskými zápasníky.

            Další věkovou kategorii, kde jsme sbírali medaile je kategorie žákovská. Zde ve váhové kategorii +66 kg vybojoval první místo Adam Worek a Jiří Dedek vybojoval stříbro.  Naprosto suverénně si vybojoval zlatou medaili Marek Pokuta ve váhové kategorii do 59 kg. Také Radek Šifalda zápasil velmi dobře a zaslouženě vybojoval první místo ve váhové kategorii do 47kg,  Ve váze do 42 kg bojoval Radek Michna, Radek měl svůj den a předvedl několik krásně hozených chvatů což mu pomohlo k prvnímu místu. V této váhové kategorii zápasil i Ondřej Vybíral a domů si odvezl bronz.

            Několik našich nejmladších z kategorie přípravek také ukázalo, že ví jak bojovat. V kategorii do 20 kg vybojoval první místo po třech vítězných utkáních David Sidopulos. Další prvenství získal talentovaný Tomáš Michalec ve váze do 22 kg, zde velmi pěkně zazápasil i Adam Vlach, který vybojoval stříbro. Bronzovou medaili přidal do sbírky krnováků ve váze do 28 kg Šimon Škurek.  Ve váze do 30 kg vybojoval po velmi pěkných utkáních Adam Calábek první místo, jeho oddílový kolega Matyáš Gerža zde vybojoval pěkné třetí místo.

            V kategorii děvčat do 36 kg zápasila Anička Michalcová a Klárka Sidopulosová, Anička vybojovala zlato a Klárka bronz. Obě děvčata měřila své síly i s chlapci o to cennější jsou jejich medailové pozice.